Čokoládový cheesecake s čokoládovou polevou a HRAŠKOU

   

Název surovinyMnožství
NA KRÉM 
HRAŠKA Vanilka200 g
Mléko / Mléko sojové1200 ml
Olej slunečnicový200 g
Cukr / Cukr třtinový200 g
Kakaový prášek70 g
NA KORPUS 
Máslo / Kokosový tuk70 g
Sušenky150 g
NA POLEVU 
Čokoláda na vaření100 g
Máslo / Kokosový tuk30 g

 

Příprava korpusu

Sušenky rozdrtíme a smícháme s kokosovým tukem a zpracujeme na těsto. Těsto rovnoměrně rozprostřeme na dno dortové formy.

Příprava krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s mlékem a olejem. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA nepřipaluje. Před koncem varu přidáme cukr, dobře prošleháme a krátce povaříme. Do uvařeného krému přidáme kakaový prášek a dobře promícháme. Je-li krém hustý přidáme lžíci mléka. Ještě horký krém vlijeme na korpus ze sušenek. Necháme zatuhnout.

Příprava polevy

Ve vodní lázni rozehřejeme čokoládu spolu s máslem na teplotu těla a poléváme vychladlý dort. Polevu necháme ztuhnout.

Varianta korpusu I.

Suroviny: 70 g másla, 70 g sušenek, 70 g mletých ořechů (kokosu, slunečnicových semínek), 20 g cukru. V troubě nezapékáme.

Varianta korpusu II.

Suroviny: 70 g hrozinek, brusinek, jakéhokoliv sušeného ovoce – namočené; 150 g mletých mandlí, ořechů, slunečnicových semínek, kokosu aj. V troubě nezapékáme.

Poznámka

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem, aby byla hrachová mouka dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta: Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korpus připravený z 60 g mandlí a 60 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na mouku a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem.

Dieta bez laktózy a pro vegany: Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.

Alergeny

Mléko /mléko sojové.

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00