Kokosové řezy s HRAŠKOU

Kokosové řezy s HRAŠKA Vanilka jsou neodolatelné a hned při prvním kousku si vybavíte Raffaello. Výhodu zjistíte hned při druhém kousnutí, kokosových řezů se dá sníst výrazně více!

Název surovinyMnožství
NA KORPUS 
Mouka hrubá100
Mouka celozrnná15 g
HRAŠKA Vanilka10 g
Kokos mletý15 g
Cukr krystal (třtinový)50 g
Olej slunečnicový40 ml
Jablka50 g
Mléko90 ml
Sůlšpetka
Šťáva a kůra z poloviny citrónu10 ml
Jedlá soda2 g
Kypřící prášek do pečiva3 g
NA KRÉM 
HRAŠKA Vanilka100 g
Mléko / Mléko sojové600 ml
Olej slunečnicový50 ml
Cukr / Cukr třtinový100 g
Vanilkový extrakt1,5 ml
Kokos mletý50 g
NA ZDOBENÍ 
Kokos na zdobení25 g

 

Příprava korpusu:

Jablka zbavíme jadřince a i se slupkou nastrouháme najemno. Přidáme mléko, olej, cukr, vanilkový extrakt, celozrnnou mouku a HRAŠKU Vanilka a dobře promícháme. Sodu a prášek do pečiva přesejeme přes sítko, smícháme s moukou a rychle vmícháme do těsta. Těsto vylijeme na vymazaný plech, vysypaný moukou a dáme do předehřáté trouby. Pečeme 15 – 20 minut při teplotě 180oC. Po upečení necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém.

Příprava krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s mlékem a olejem. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA nepřipaluje. Před koncem varu přidáme cukr, vanilkový extrakt a kokos. Dobře prošleháme a krátce povaříme. Ještě horký krém vlijeme na upečený korpus. Necháme zatuhnout. Na ozdobu povrch moučníku posypeme kokosem.

Poznámka

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem, aby byla hrachová mouka dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta: Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korpus připravený z 60 g mandlí a 60 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na mouku a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem.

Dieta bez laktózy a pro vegany: Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.

Alergeny

Mléko /mléko sojové.

 

 

 

 

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00