Nutela z HRAŠKY

Nutela je neuvěřitelně dobrá, ale o to méně zdravá. Máme pro Vás variantu s HRAŠKA Vanilka, po které zhubnout do plavek nebude problém a hlavně je prostě famozní!

Ingredience:

Název surovinyMnožství
           HRAŠKOVÉ MÁSLO 
HRAŠKA Vanilka45 g 
Mléko250 ml
Cukr40 g
Olej slunečnicový40 g
           NACHUCENÍ POMAZÁNKY 
Kakao25 g
Liskové oříšky75 g

Pracovní postup:

Příprava HRAŠKOVÉHO másla   
Směs HRAŠKA Vanilka smícháme s mlékem, za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut pod pokličkou až je HRAŠKA dobře provařená a není cítit po hrachu. Necháme vychladnout. Po vychladnutí vyšleháme s olejem na hladký krém.
Nachucení pomazánky   
Oříšky nasucho opražíme na plechu v troubě cca 13 minut při 180 stupních. Pak je dáme do utěrky a promneme – to je dobrý tip na to, jak oříšky zbavit slupek. Ještě horké je nasypeme do mixéru a rozmixujeme na kaši. Dáme si důkladně záležet, abychom měli po rozmixování konzistenci hladkého krému.
Oříšky a kakao vmícháme do HRAŠKOVÉHO másla a rozmixujeme na hladký krém.
Způsob podávání   
Tato pomazánka je velmi lahodná a výživná, podáváme s pečivem.
Poznámka   
Kakao, můžeme přidat do Hrašky už při vaření.

Směs HRAŠKA je důležité nechat projít 20 minut varem.  Těch 20 minut je opravdu důležité, aby hrachová mouka byla dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouku. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

 

HRAŠKA Vanilka potřebnou pro tento recept zakoupíte zde v našem firemním e-shopu, nebo v kamenných i internetových prodejnách se zdravou výživou a ve všech lékárnách. Podrobný přehled prodejen naleznete zde.

 

 

 

 

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00