Obalování v Hrašce nutričně i cenově

Smažení nikdy nebude možno považovat za zdraví prospěšné. Ani není našim cílem, aby někdo smažil více než smaží. Pro ty, kteří již dnes nesmaží doporučujeme Hrašku k zahušťování polévek a omáček, zapékání zeleniny a jako náhradu vajec v těstech.

Cílem naší nabídky těstíčka k obalování je, aby ten kdo již smaží, smažil zdravěji a levněji.

Také si uvědomujeme, že vše je relativní. Zelenina smažená v Hrašce je zdravější než přírodní vepřová a zase horší než zelenina udělaná v páře.

Úsilí o rychlé dosažení absolutní dokonalost bývá často kontraproduktivní a naopak úspěšný bývá ten, kdo se zaměří na dosažení prvního kroku na jinak dlouhé cestě.

Následující nutriční a cenové srovnání obalování by mělo povzbudit k vykročení na Cestu ke zdraví.

CO JE STEJNÉ,

pokud tadičně obalíme maso v trojobalu nebo netradičně zeleninu v Hrašce?

Z obou pokrmů jste dobře nasyceni a pochutnáte si.

Sytivost Hrašky je dána tím, že hrách, který tvoří většinu Hrašky má hodně bílkovin (ve 100 g mouky víc něž má maso). Také má nízký glykemický index, který prodlouží dobu pocitu nasycení a navíc vnímáme menší zatížení organizmu trávením. Tuto energii pak můžeme investovat jinam.

CO JE ROZDÍLNÉ

v nutriční hodnotě

PoložkaTradičně maso v trojobaluNetradičně zelenina v Hrašce
Antioxidanty Maso, vejce a bílá mouka neobsahuje téměř žádné antioxidanty. Hraška (hrách) má poměrně vysokou antioxidační aktivitu, zelenina patří mezi potraviny s nejvyšší antioxidační aktivitou.
Volné radikályV potravinách, které neobsahují antioxidanty vznikájí volné radikály již při vaření. Smažení a pečení je pak velmi nevhodná úprava pro takovéto potraviny.Vysoký obsah antioxidantů je předpokladem, že buď nebudou vznikat volné radilály nebo bude jejich vznik velmi omezen.
Nedostatkové živinyMaso, vejce ani bílá mouka neobsahují žádné živiny, které jsou dnes v potravě nedostatkové.Hrách je zdrojem vlákniny hrubé i potravinové. Také má vysoký obsah hořčíku a zinku. Zelenina má rovněž vysoký obsah vlákniny a ochranných látek.

v ceně surovin

klasicky-rizekzelenina-hrasce

Poznámky k výpočtu Klasický řízek

  • Ceník masa převzat dne 15. 1. 2012 odtud
  • Ostatní ceny jsou převzaty dne 15. 1. 2012 ze sídlištní prodejny
  • Normy jsou z knihy: Normy teplých jídel, Praha 1965, Vydavatelství obchodu

Poznámky k výpočtu Zelenina obalená v Hrašce

  • Cena Hrašky dle prodejen zdravé výživy
  • Cena zeleniny je průměr cen ze sídlištní prodejny
  • Cena palmového oleje je z prodejny JIP

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00