Vanilkový Cheesecake s jahodami

 

Vanilkový chessecake z HRAŠKY je nejlepší s jahodami, no posuďte sami!

Název surovinyHmotnost
NA KORPUS 
Máslo / Kokosový tuk70 g
Sušenky150 g
NA KRÉM 
HRAŠKA Vanilka250 g
Mléko / Mléko sojové1500 ml
Olej slunečnicový150 g
Cukr / Cukr třtinový250 g
Vanilkový extrakt 
Jahody 

 

Příprava korpusu

Rozdrtíme 150 g sušenek, smícháme se 70 g másla a zpracujeme na těsto. Těsto rukou vymačkáme do vymazané dortové formy o Ø 26 cm. Z části těsta vytvoříme po obvodu formy asi 3 cm vysoký okraj. Dáme na 10 minut zapéct do trouby na 160 °C.

Příprava krému

HRAŠKU Vanilka důkladně promícháme s 1500 ml mlékem a 150 g slunečnicového oleje. Za stálého míchání přivedeme k varu. Pak oheň ztlumíme a zvolna vaříme 20 minut. Občas promícháme a zkontrolujeme, zda se HRAŠKA nepřipaluje. Před koncem varu přidáme 250 g cukru a vanilkový extrakt. Dobře prošleháme a krátce povaříme. HRAŠKA je dobře provařená, když má lahodnou chuť a není cítit po hrachu. Ještě horký krém vlijeme na upečený korpus ze sušenek. Dobře vychladíme. Před podáváním ozdobíme čerstvými jahodami.

Poznámka

HRAŠKU je důležité nechat projít 20 minut varem, aby byla hrachová mouka dobře stravitelná. V současné době jen málokdo dodržuje toto pravidlo, které platí pro vaření jakékoliv syrové mouky. Nedostatečně provařená mouka je pro naše zažívání velká zátěž.

Tipy pro diety

Bezlepková dieta:Pro bezlepkovou dietu, můžeme využít korpus připravený z 60 g mandlí a 60 g rozinek. Nejprve rozsekáme mandle na mouku a potom přidáme spařené rozinky a opět důkladně rozsekáme. Nasledně těsto rozprostřeme rovnoměrně na dno dortové formy a zalijeme horkým krémem. Dieta bez laktózy a pro vegany:Mléko a máslo nahradíme sojovým mlékem a kokosovým tukem.

Alergeny

Mléko /mléko sojové.

 

 

 

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items - 0,00